RSS
czwartek, 18 stycznia 2018

Debiutancka płyta Free Fusion Band znalazła się na pierwszym miejscu w norweskim rankingu w kategorii: Muzyka eksperymentalna!!! 

20:37, ratajczakmartam
Link Dodaj komentarz »

ALBUM FREE FUSION BAND - "VULCAN'S ELECTRIC HAMMER" ZGŁOSZONY ZOSTAŁ DO FRYDERYKÓW 2018 W KATEGORII: FONOGRAFICZNY DEBIUT ROKU !!!


20:24, ratajczakmartam
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 listopada 2017

"Vulcan's Electric Hammer", ten nieco surrealistyczny tytuł jest hołdem dla Philipa K. Dicka. Mając trzynaście, może czternaście lat, nie więcej, przeczytałem "Ubika". Ta książka odmieniła moje życie, i sprawiła, że stałem się nieuleczalnym fanem jego twórczości.
Materiał zawarty na płycie jest retrospektywnym spojrzeniem na życie, którego doświadczyłem w dzieciństwie, podczas dojrzewania, i wkraczając w psychotyczny świat dorosłości. Opuściłem swoją bezpieczną Andromedę. Pojawił się Beniamin, później Irmina. Wspaniały czas, w który próbowali wkroczyć ludzie pełni histerycznych przekonań o własnej nieomylności. Robili wszystko, żeby zastąpić mi Boga, śmiało włazili w moją radość, by zmienić ją w dramat. W końcu, jednak sami zamieniali się w smutne twarze pomiędzy kroplami deszczu i odchodzili w zmierzch nie mogąc zatrzymać mnie na skraju przyszłości, która uwodzicielsko zaprasza do siebie. 
Poznawałem życie, młot Wulkana cichł, piękno doświadczeń trudnych i radosnych roztaczało wokół mnie nieodparty i tajemny urok. Beniamin dorósł, Irmina ma swoją Andromedę. Życie fascynuje mnie coraz bardziej, ulegam jego miłości, czarowi, nieprzeniknionej prostocie, uczciwości i potędze.
Codziennie wyruszam...ale o tym opowiem na następnej płycie, bo proces twórczy jest dotykaniem szaty Boga, a ja chcę dotykać Jego szat teraz i w przyszłości.

Jakub Pielak


14:01, ratajczakmartam
Link Komentarze (1) »